Понеділок, 24 вересня 2018, 05:07:42

27 серпня 2017 року, у неділю 12-ту після П'ятидесятниці, у день, коли Церква вшановує перенесення мощей преподобного Феодосія Печерського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Свято-Феодосійський ставропігійний чоловічий монастир у Києві, де звершив Божественну літургію.

Біля входу до храму обителі Святійшого Владику зустріли намісник Феодосійського монастиря архімандрит Макарій (Папіш) та маленькі парафіяни - дітки недільної школи, які піднесли Предстоятелю коровай і привітали його віршами.

За Божественною літургією Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, голова Управління зовнішніх церковних зв'язків; архієпископ Вишгородський Агапіт, керуючий справами Київської Патріархії; архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор; єпископ Васильківський Лаврентій, вікарій Київської єпархії; єпископ Іоан (Швець); намісник Свято-Феодосійського монастиря архімандрит Макарій (Папіш), настоятель столичного храму ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" протоієрей Валерій Семанцо; настоятель Свято-Михайлівського храму с. Свято-Петрівське Києво-Святошинського району протоієрей Михаїл Ткач, братія монастиря.

Наприкінці Літургії Святійший Патріарх Філарет привітав парафіян з храмовим святом монастиря і звернувся до присутніх з архіпастирським словом, у якому розповів про приклад подвижницького життя і віри святого преподобного Феодосія Печерського.

Святійший відзначив, що преподобний Феодосій досягнув досконалості тому, що полюбив Бога, відрікся від гріхів і всім своїм життям служив Господу. Але до Царства Небесного і життя з Богом покликані всі люди, і шлях до цього - виконання заповідей Божих.

Після Літургії відбувся Хресний хід навколо храму обителі.

Наприкінці богослужіння Предстоятель Київського Патріархату нагородив Благословенними Патріаршими грамотами будівничих обителі, які зводять монастирську дзвіницю.

Також Святійший Владика відзначив медалями "За жертовність і любов до України" воїнів АТО, які захищають Україну від російської агресії.

Завершилося богослужінням святковим многоліттям.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату